Wszyscy tam byliśmy, chcąc naszego zdenerwowanego dziecka lub malucha, zdecydowanie powiedzieliby nam, czego potrzebują! Oczywiście nie jest to naprawdę możliwe, więc zamiast tego przechodzimy przez naszą listę kontrolną mamy, wiesz, że „czy są głodni, ząbkowanie, chore, znudzone, senne lub potrzebujące zmiany pieluszki? Cóż, chciałbym pomóc ci skrócić tę listę, dając ci podsumowanie potrzeb dziecka i malucha, więc wiesz, że dostają wystarczający odpoczynek! W tym krótkim artykule porozmawiamy o tym, dlaczego ilość snu, które otrzymują nasze dzieci i małe dzieci, jest niezbędna i ile potrzebują snu dzieci i małych dzieci. Ponadto mamy użyteczny wykres snu dla niemowląt, który pomoże ci łatwo zrozumieć potrzeby snu twojego malucha.

Wykres snu dziecka – Przewodnik po wszystkim o potrzebach snu dziecka

Znaczenie i wpływ wystarczającego snu

Nie jest tajemnicą, że wystarczający sen jest niezwykle niezbędny dla wzrostu, zdrowia i rozwoju poznawczego dzieci i małych dzieci. Zgodnie z krótkim artykułem z 2016 r. Opublikowanym w Journal of Medical Sleep Medicine i zatwierdzony przez AAP: „Regularne spanie liczba zalecanych godzin wiąże się z lepszymi wynikami zdrowotnymi, w tym lepszą uwagę, zachowanie, uczenie się, pamięć, regulacja emocjonalna, Jakość życia oraz zdrowie psychiczne i fizyczne. Regularnie spanie mniej niż liczba zalecanych godzin wiąże się z uwagą, zachowaniem i problemami uczenia się. Niewystarczający sen zwiększa również ryzyko wypadków, urazów, nadciśnienia, otyłości, cukrzycy i depresji. ”

Możesz zaobserwować wpływ dobrej lub słabej higieny snu w życiu codziennym z własnym dzieckiem. Zwróć uwagę na zachowania dziecka po zaspokojeniu ich potrzeb snu, gdy są pozbawione snu. Dziecko, które nie jest dobrze wypoczynkowe, ma tendencję do wycofywania się od otaczającego ich świata. Nie są zainteresowani grą, często są zepsute i mogą być szczególnie wybredne późnym popołudniem. Mają również skłonność do zasypiania podczas krótkich przejażdżek samochodem. Maluch, który nie jest dobrze wypoczęty, może być nadpobudliwy, szczególnie w okresie snu. Często mogą zachowywać się niespokojnie, mogą mieć problemy ze swoim zachowaniem podczas działań społecznych i mogą być znacznie bardziej podatne na wypadek.

Dobrze wypoczęte dzieci

Podczas gdy niuanse w zachowaniu będą zależeć od odrębnej osobowości twojego malucha, bardzo często spotykają się z wyposażonymi dziećmi w odkrywaniu otaczającego ich świata, zdolnych do relokacji niewielkich frustracji bez dużych reakcji, zdolnych do jedzenia znacznie więcej Skutecznie, ponieważ mogą nie zasnąć, aby z łatwością wziąć udział w „godzinach czarownic” późnym popołudniem. Zauważysz, że dobrze wyposażony maluch jest energetyczny, ale nie nadmierny, znacznie bardziej zrównoważony emocjonalnie (co nie oznacza, że ​​nie będą mieli okazjonalne krach, ale nie będzie tak łatwo uruchomiony ani nie występował tak często) i jest gotowy i gotowy do odkrywania otaczającego ich świata.

Spotkanie z dzieckiem lub potrzebami snu malucha nie gwarantuje ci zadowolonego dziecka przez cały czas. Odsuwa to jeden ogromny przedmiot z listy kontrolnej i pozwala spędzić mniej czasu na graniu Sherlocka Holmesa, aby dowiedzieć się o podstawowej przyczynie zdenerwowania w każdej sytuacji. W przypadku młodszych dzieci głodne i wyczerpane sygnały często wyglądają tak samo. U starszych dzieci i maluchów, które zamieszanie mogą być powiązane z tak wieloma rzeczami, w tym zmęczeniem, ząbkiem, lękiem od separacji itp. Jeśli możesz natychmiast wyczerpać listę, która szybciej zawęża możliwości, co ostatecznie sprawia, że ​​życie matki są nieco prostsze i kto nie jest Czy tego chcesz?

Potrzeby snu dziecka – rozbite przez grupy wiekowe (wykres snu dziecka)

Więc teraz, gdy wiesz, dlaczego najlepsza ilość snu jest ważna, porozmawiajmy o liczbach. Wszystkie informacje na temat zalecanych godzin snu udostępnionego tutaj są opracowane z powyższego artykułu. a także niektóre zalecenia oferowane przez National Sleep Foundation. Osobiście przestrzegam tych zaleceń z własnym dzieckiem i dzielę się nimi z moimi klientami w moich prywatnych konsultacjach. Mogę osobiście zaświadczyć o ich ważności. Należy również pamiętać, że każde dziecko potrzebuje nieco innej ilości całkowitego snu, aby poczuć się odpoczynkiem. To jest powód, dla którego oferuję zakres zalecanych godzin snu. Jeśli chodzi o to, jak zalecane są liczne drzemki dla każdej grupy wiekowej, zalecenia te oparte są na zdolnościach snu zdrowych dzieci o dobrych nawykach snu.

Potrzeby snu dziecka-noworodki (0-3 miesiące)

Średnie dzieci w tym przedziale wiekowym potrzebują od 14 do 17 godzin snu w okresie 24 godzin. Noworodki w wieku około miesiąca potrzebują od 6 do 8 godzin snu w ciągu dnia. Potrzebują również od 10 do 12 godzin nocnego snu. Ich wzorce snu są niezorganizowane. W większości zdrzemną się co 45 do 60 minut do snu. Gdy zbliżają się do 3 miesięcy, potrzebują od 4 do 5 godzin snu w ciągu dnia. Śpią, biorąc od 3 do 4 drzemek iPotrzebujesz również 10 do 12 godzin nocnego snu.

Potrzeby snu dziecka-niemowlęta (4-11 miesięcy)

Średnie dzieci w tym przedziale wiekowym wymagają od 12 do 15 godzin snu w okresie 24 godzin. Obejmuje to drzemki i nocny sen. Około 6 miesięcy dzieci potrzebują 3 do 4 godzin śpiących w ciągu dnia, które zwykle dostają, biorąc 2 lub 3 drzemki dziennie, a także potrzebują od 10 do 12 godzin snu w nocy. Około dziewięciu miesięcy wiele dzieci potrzebuje od 2 do 3 godzin snu w ciągu dnia, które zwykle osiągają, biorąc 2 drzemkę od 10 do 12 godzin nocnego snu.

Potrzeby snu dziecka-małe dzieci (1-2 lata)

Na wykresie snu dziecka znajdziesz, że średnio małe dzieci potrzebują od 11 do 14 godzin snu w ciągu 24 godzin. Wiele maluchów spada na jedną drzemkę wkrótce po ich pierwszych urodzinach, ale niektórzy trzymają dwa drzemki do 18 miesięcy. Te drzemki powinny średnio średnio od 2 do 2,5 godziny i nadal muszą spać od 10 do 12 godzin w nocy. Wiele małych dzieci trzyma się na ich jedną drzemkę do 3 roku życia. Ale niektóre małe dzieci trzymają się drzemki do około 5.

Na wynos

Są trzy rzeczy, które zawsze chcę, aby rodzice wiedzieli, kiedy dotyczy to potrzeb dziecka i malucha. Po pierwsze, potrzebują znacznie więcej snu, niż można się spodziewać! Po drugie, lepszy sen w ciągu dnia absolutnie koreluje z lepszym snem w nocy. Dla niemowląt i małych dzieci powszechne jest nieporozumienie, że jeśli ograniczysz sen w ciągu dnia, będą spać lepiej w nocy. Wreszcie, hierarchia potrzeb Maslowa stawia spanie i jedzenie na tym samym poziomie, co oddychanie. Zanurz to przez sekundę! Wystarczający sen jest fizjologicznym imperatywem dla ludzkiej egzystencji, ale jest to coś, czego nasze maluchy nie mogą się bez nas obejść. Musimy zaoferować odpowiednie możliwości, a także czas i środowisko do osiągnięcia.

Te możliwości snu są najlepiej oferowane, gdy nie są losowe, ale spójne. Oznacza to, że drzemki i przed snem występują mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Praktycznie każdy rodzic zgodziłby się, że ich dziecko najlepiej robi z konsekwencją, a gdybyś kiedykolwiek pracował ze specjalistą do snu, powiedzieliby ci, że klej, który łączy plan. Więc teraz, gdy wiesz, ile snu potrzebuje Twoje dziecko lub malucha i dlaczego jest to ważne, zachęcam do stworzenia dla nich rutyny, używając tej wiedzy i zagwarantowanie, że twój maluch jest w stanie uzyskać wystarczający sen i rozwijać!

Czy masz coś więcej pytań do snu? Zapytaj w komentarzach

o autorze

Możesz też cieszyć się:

Trening snu bliźniaki – cztery sugestie dla lepszego snu dla bliźniaków

Szkolenie snu Twojego malucha – łatwe sugestie, aby mieć małą rutynę.

Noworodek nie spał? Nowonarodzone sugestie dotyczące snu od eksperta!

PIN DO Później -A Baby Sleep Chart -Przewodnik po wszystkim o cyklu snu dziecka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *