Może nagle Twoje dziecko je wszystko, co może zdobyć lub spać po południu, bez względu na to, jak to jest powszechne pytanie od nowych rodziców, jest moim Dziecko przechodzące przez wzrost wzrostu? Ważne jest, aby wiedzieć, czy gwałtowny wzrost jest wyjaśnieniem zmian w zachowaniu twojego malucha. Na szczęście jest to coś, przez co twoje dziecko przechodzi dość szybko, więc możesz dbać o ich nastrój tylko przez kilka dni. W krótkim czasie wrócą do swoich zachwyconych jaźni, więc trzymaj się tam mama!

3 wspólne oznaki gwałtownego wzrostu

Chociaż każde dziecko jest inne, istnieją kilka typowych oznak, które rozdają wzrost wzrostu. Kiedy twój maluch nieoczekiwanie otwiera szwy stroju, w którym dobrze pasują wczoraj, prawdopodobnie będziesz miał moment ah-ha i zdasz sobie sprawę, że te 3 rzeczy poniżej mają wyjaśnienie.

1) Nieoczekiwanie czujesz się jak krowa mleczna

To twoje małe dziecko nie rośnie bez żadnej pomocy. W trakcie gwałtownego wzrostu mogą nieoczekiwanie zacząć jeść znacznie częściej. Chociaż nie jest fajnie poczuć się przyklejonym do pielęgniarstwa lub butelki w dłoni, pocieszaj się, że odżywiasz kolejne życie i wiesz, że w dzisiejszych czasach mija. W przypadku starszych dzieci może to również wskazywać na zwiększenie ich części pokarmu stałego, aby utrzymać je napięcie.

2) Twoje dziecko zmieniło na ciebie wzory snu

Może to być najbardziej zniechęcająca rzecz wraz z wzrostem wzrostu dziecka; zmiana wzorów snu. Nawet jeśli wcześniej przybiłeś harmonogram snu dziecka, podczas wzrostu wzrostu może być niemożliwe, aby ich śledzić. Dla niektórych dzieci (ze szczęśliwymi rodzicami) wskazuje, że nieoczekiwanie śpią więcej, a dla innych wskazuje, że wchodzą znacznie częściej w nocy. Częste budzenie są prawdopodobnie spowodowane tym, że twoje dziecko czuje się, jakby potrzebuje przekąski późno w nocy, i mam nadzieję, że za kilka dni wrócą do długich odcinków błogiego snu.

3) Twoje zachwycone dziecko stało się trochę nastrojowe

Uprawa nie jest spacerem w parku. Twoje dziecko może wydawać się wyjątkowo wybredne w tym czasie, a także bardzo wymagające, gdy dotyczy karmienia. Bądź cierpliwy, daj im dodatkową miłość i polegaj od tego, że ta faza minie.

Skąd wiesz, czy wzrost dziecka jest na dobrej drodze

Trudno stwierdzić, czy twój maluch jest na dobrej drodze do ich wzrostu i rozwoju, gdy jesteś w trakcie długiego odcinka między wizytami lekarza. Kupa i siusiu prawdopodobnie będą twoimi najlepszymi wskaźnikami. Zależy od mnie, zwrócisz o wiele więcej uwagi na kupę dziecka i siusiu o wiele więcej, niż sądziłeś. Tak długo, jak te dwie funkcje ciała się zdarzają, wiesz, że twoje dziecko otrzymuje jedzenie. Poza tym po prostu staraj się nie stresować. Niemowlęta mają się rozwijać i zrobią to, czy nam się to podoba, czy nie.

Wspólny oś czasu wzrostu dziecka

W pierwszym roku życia dzieci mają jedną pracę, a mianowicie się rozwijać! Złamaliśmy niektóre wspólne gwałtowne wzrosty wzrostu. Ponownie, nie wszystkie dzieci są podobne, więc jest to o wiele bardziej szorstka wytyczna, kiedy musisz oczekiwać, że przejdą pewne zmiany.

1-3 tygodnie

6-8 tygodni

3 miesiące

6 miesięcy

9 miesięcy

Ocalałe gwałtowne wzrosty

Jak na początku wskazaliśmy, gwałtowne gwałtowne gwałtowne spadki. Przede wszystkim nie bądź przerażony, aby dotrzeć po pomoc. Te wzrosty wzrostu mogą sprawić, że twoje życie jest o wiele trudniejsze przez kilka dni, więc zapytaj kogoś, czy mogą pomóc w małych rzeczach, takich jak potrawy to pranie.

Kontynuuj priorytetowe opiekę nad sobą, nawet jeśli wydaje się niemożliwe, aby skupić się na czymkolwiek oprócz twoich wybrednych dziecka. Może to być tak podstawowe, jak nawodnienie i upewnienie się, że dostaniesz coś do jedzenia.

Na koniec, jeśli karmisz piersią, nie tylko automatycznie zakładaj, że coś jest nie tak, ponieważ twoje dziecko chce cały czas karmić. Może być niepokojące, gdy zaczniesz się zastanawiać, czy mają wystarczającą ilość jedzenia, ale jeśli mają około 5 mokrych pieluszek dziennie i wydają się wyrastać z każdego stroju, który zakładasz… to wszystko jest w porządku.

Chcesz porozmawiać z inną mamą, która przez nią przeżyła? Mamy całą grupę mamy, które dzielą się i proszą o radę. Sprawdź naszą debiutancką grupę Mommies na Facebooku lub zostaw pytanie w komentarzach!

Może Ci się spodobać:

Podgrzewanie mleka matki [3 rzeczy, które musisz wiedzieć!]

Najlepsze zęby [kluczowe dla uspokojenia ząbkowania dziecka]

Rozwój dziecka – 10 najlepszych zabawek dla twojego 6 -miesięcznego dziecka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *