Rzeczywiście jestem kucharzem domowym, który próbuje przygotować smaczne posiłki w ciągu dwóch ciekawych odcinków George’a (lub – gah! – pociąg dinozaurów). W tym tygodniu odniosłem doskonały sukces w tworzeniu prostych zdrowych posiłków w tygodniu pracy. Niestety nie wszystkie były pyszne.

Poniedziałek: łosoś, chard, buraki, ciastka – pyszne!
W poniedziałek wieczorem trzymałem swój klub książki. Zadowolamy co sześć miesięcy, a także od 1999 roku. Niestety, ten klub książki był bardziej klubem jedzenia/gotowania w stylu książki przez lata (odkąd sprawdzaliśmy Quick Food Nation, a także Dylemat Omnivore, wszyscy byliśmy wybredni jak do cholery). Ponieważ muszę tylko trzymać się, kiedy rok, nie mogę się narzekać. Dostaję wiele smacznych posiłków z tego klubu książkowego.

Wybrałem ten super prosty przepis na łososia od Fish Guy z Whole Foods, a także chcę się podzielić:

Super prosty łosoś

Składniki:
Piękny kawałek łososia
Oliwa z oliwek
Tequila Lime Flavor Rub (dostarczany z Whole Foods do zakupu łososia $$)

20 minut od lodówki do stołu

Metoda:
Podgrzej piekarnik do 350.
Dodaj oliwę z oliwek, aby pokryć spód naczynia do pieczenia.
Połóż rybę na oleju.
Pocierać pocieranie smaku
Piec od 10 do 15 minut
Zrobione!

Dodałem jarmuż sezamowy (zimny), a także pieczoną sałatkę buraków (zimno) z sytuacji Whole Foods Deli jako proste uboczne dania o wysokim odgrodzie.

Spoiler Alert: Przeszedłem na górę z ciastkami, jednak w mojej obronie reszta posiłku była równie prosta, a także mogłem przygotować moje gwiazdy herbatniki z wieloma godzinami wcześniej. Zrobiłem od herbatników pełnoziarnistych, wykorzystując recepturę herbatnika Heidi Swanson (z Cook 1.0). Następnie zwinęłem się i stemplowałem je w kształty gwiazd za pomocą futrów ciastek (upieczone w piekarniku na 425 przez 12 minut).

Wtorek: Pizza Zachary, zwiędły szpinak – pyszne!

Zachary’s Pizza to najlepsza pizza w stylu Chicago w Chicago. Jeśli to nie było świetne wiadomości, przygotowują również na wpół upieczone wersje moich dwóch preferowanych smaków, aby móc wyprzedzić je w domu na prostą kolację tygodniową.

Za każdym razem, gdy jeżdżę tym miejscem, wydaje się, że dwie pizze wskakują do moich samochodów i ciężarówek do przyszłego konsumpcji.

Podgrzałem toster piekarnik do 450, wbiłem pizzę na 15 minut. Zrobione.

Na przystawkę napełniłem małą szklaną miskę przygotowawczą ze wstępnie spalonym szpinakiem, a także pobiegłem pod natychmiastowym dozownikiem wody. Poczekaj 1 minutę. Zrobione! Holden lubi swój zwiędły szpinak z tryskającym sokiem z cytryny.

Środa: Ciasta łososia, kukurydza na kolbie, fasolka po bretońsku-smaczna, ale czas!
Chociaż ten przepis jest w najlepszej 30-minutowej książce przepisowej, którą uwielbiam, przygotowanie się niż 30 minut zajęło trochę dłużej niż 30 minut . Musieliśmy zagrać jeszcze w połowie pokazu dla młodzieży, aby gotować powierzchnię.

Używając pozostałego łososia jako bazy, produkował paszteciki (zdobądź książkę kucharską; nie mogę tego zrobić), a także gotował połowę na Grill George Foreman, a także drugą połowę na płycie kuchennej w oleju. FYI, wersja olejowa była bardziej Yummar. Milo (3yo) lubił to. Holden (5yo) nie.

Gotuję kukurydzę na kolbie, wkładając kolby w chłodną wodę, podgrzewając wodę, aby zagotować, a następnie wyłączając na 10 minut z włączoną pokrywką. Jest to dokładnie ten sam przepis, którego używam do jaj na twardo, więc nie rozumiem, czy to właściwy sposób. Wydostałem się trochę z tego smaku tequila wapna, aby spróbować kukurydzy na kolbie. Doskonały.

Czwartek: Crock Pot Cholel -Pill -Tips nad maślanymi makaronami – proste, choć obrzydliwe!
Lubię korzystać z garnka, ponieważ mogę go skonfigurować rano, a potem nie pamiętać o wszystkim o wszystkim. Pragnąłem wołowiny, więc przeszukałem sieć „polędwiczki do garnka z garnka”, a także odkryłem, że jest to porywający Boski przepis. Boo Hoo.

Na końcu dodałem mrożony groszek, a także to była najlepsza część. Obrzydliwe, gęste, pastowate. Nie próbuj w domu.

Czwartek: prosta frittata, sałatka owocowa, mrożony groszek-znacznie lepiej!
Ponieważ poświęciłem się wściekłości z doniczkową, kupując komponenty wcześniej w tym tygodniu, nie chciałem się odwrócić. Jednak moi młodzi ludzie lubią naszą regularną noc Frittata, więc zapewniłem im wybór. Podziękuj Bogu! Oboje poprosili sekundy, jednak ich nawyki się rozegrały, zanim mogłyby położyć się na drugą pomoc.

Zrobiłem sałatkę owocową jabłek, brzoskwini, truskawki (z których połowa poszła na ich pudełka na lunch na następny dzień). Odkryłem, że Milo unikał jabłek, a Holden unikał brzoskwinek. Hmm.

Tak, naszym ekologicznym warzywem było groszek. Holden lubi zamrożony groszek zamrożony. Milo lubi jego gotowanego (natychmiastowy na ratunek dla szybkiego groszku). Nie stwierdzają „łatwego koła” za nic. Garstka wciąż zamrożonych groszków jest najlepsza!

Czy ostatnio przygotowałeś jakieś super proste smaczne posiłki?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *